Moto Książki

Zaraźliwa gra! Uwaga, oto WIRUS.

wirus gra

1. Kilka słów o fabule…

Pewnego dnia miejscowość Leśna Dziura stała się miejscem, na które ze strachem spoglądał cały kraj! W jednym ze szpitali laboranci odkryli zniknięcie probówek z hodowlami wirusów. Eksperyment wydostał się poza drzwi laboratorium, a śmiercionośne wirusy szalały w budynku szpitala Leśnej Dziury. Niebezpieczeństwo zagraża całemu światu. Jeśli nikt nie zatrzyma rozprzestrzeniania się wirusa, może dojść do globalnej katastrofy. Cały świat drży na myśl o tym, co może się stać, a naukowcy zastanawiają się co zrobić, aby uchronić społeczeństwo przed szalejącą zarazą.



Co teraz? Jak uratować świat przed niebezpieczną pandemią? Czy uda się powstrzymać wirusa?

Świat jest teraz w Twoich rękach….

Zadaniem gracza jest zatrzymanie epidemii i walka z przeciwnikami, o to, kto jako pierwszy uratuje świat przed zagładą. Uczestnik ma przed sobą wiele wyzwań i ciężkich zadań. Poza misją zbudowania całego organizmu człowieka musi bronić go przez zainfekowaniem wirusem, kradzieżą organów przez swoich rywali. Jedno jest pewne! Walka jest niezwykle wymagająca i zacięta. Element rywalizacji sprawia, że uczestnik może podkładać „bomby” nawet najlepszym przyjaciołom. W ratowaniu świata nie ma czasu na sentymenty i znajomości!

2. Informacje techniczne o grze.

Liczba graczy: od 2 do 6

Czas rozgrywki: ok. 20 minut

Wiek uczestników: min. 8 lat

3. Zasady gry:

Każdy z uczestników otrzymuje 3 karty. W śród nich mogą znaleźć się: narządy, szczepionki, śmiercionośne wirusy i karta reakcji. W swojej kolejce gracz może zagrać kartę na siebie, wymierzyć ją w stronę konkurenta lub podmienić ją na inną. Karty oznaczone jako „akcje specjalistyczne” dają możliwość przeszczepu narządu, kradzieży, masowej zarazy albo wymiany całego organizmu. Wygrywa osoba, która jako pierwsza skompletuje 4 zdrowe narządy.

4. Wirus — zaraźliwa gra familijna!

– Gra jest stosunkowo prosta, jej zasady nie są skomplikowane, dzięki czemu będzie to świetna gra dla całej rodziny. Sprawdzi się zarówno dla starszych dzieci, jak i dorosłych.
– Wciągająca rozgrywka. To jedna z tych, w które można grać bez końca. Po zakończeniu jednej tury każdy z uczestników chce zagrać jeszcze raz. Rewanż jest nieunikniony.
– Rozmiary pudełka są niewielkie, można zabrać ją na piknik, wyjazd czy do znajomych. Dodatkowo do stoczenia pojedynku nie potrzeba wiele miejsca, można w nią grać, kiedy i gdzie się chce!
– Gra jest wyprodukowana w Polsce.


5. Co o grze mówią jej fani?

„Bardzo łatwa, a przy tym niezwykle wciągająca. Cztery organy w czterech kolorach. A wygrać potrzeba zgromadzić przed sobą 4 różne zdrowe, organy, problem w tym, że przeciwnicy zatruwają je wirusami w odpowiednim kolorze, a my możemy je leczyć szczepionkami. Oczywiście w odpowiednim kolorze Dodatkowo mamy karty akcji, które pozwalają okraść rywali i zamienić ich karty. Polecam każdemu. Gra to idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną czy znajomymi.”

„Dostałam Wirusa w prezencie i od tej pory gram prawie codziennie. Nieodłączna cześć każdego wyjazdu 🙂 Właśnie kupiłam dwa dodatki, ponieważ gra bardzo przypadła mi do gustu. 🙂 W skrócie: Twoim celem jest zbudowane organizmu i wzmacnianie go. Utrudnieniem jest fakt, że przeciwnicy mogą Ci w tym przeszkadzać. W tej grze jedna niechciana karta, zamiana ciał czy nawet z pozoru zwyczajny wirus może drastycznie zmienić Twoją pozycję! Bardzo polecam każdemu – osobiście grałam z 6-letnią dziewczynką, zrozumiała wszystkie zasady w niespełna 10 minut i przy tym świetnie się bawiła 🙂 Najlepsza gra, jaką miałam.

https://www.eduksiegarnia.pl/wirus-gra-karciana