Moto Książki

Siła nawyku

Na pewno każdy choć raz w swoim życiu zastanawiał się nad tym, dlaczego wykonywanie niektórych czynności wchodzi w nawyk, podczas gdy inne z początku wydają się niewykonalne?

Za wszystko odpowiada tak zwana siła nawyku, która zupełnie odmiennie potrafi pokierować losem człowieka. Na jej temat powstają liczne publikacje oraz książki, które mają na celu uświadomić ludziom, jak ważne jest przyzwyczajenie się do danych czynności i jak ich wykonywanie potrafi  całkowicie odmienić życie.

Czym jest siła nawyku?

Najprościej ujmując, siła nawyku to wszystkie przyzwyczajenia, które człowiek gromadzi w ciągu swojego życia. Łatwo można zauważyć, że do wykonywania niektórych czynności można przyzwyczaić się zdecydowanie łatwiej, niżeli do wykonywania innych. To właśnie przyzwyczajenie i nawyki, które okazują się tak bardzo mocne, sprawiają, że niektórym tak trudno jest zrezygnować z palenia, czy zmiany pracy, która nie daje mu satysfakcji. Podążanie za swoimi nawykami sprawia więc, że człowiek odczuwa jakąś stałość w swoim życiu oraz bezpieczeństwo. Oczywiście czasami bywa to bardzo mylące, a dopiero zrezygnowanie z jakiegoś nawyku potrafi całkowicie odmienić jego życie i sprawić, że spojrzy na nie z zupełnie innej perspektywy. Dopiero zmiana przyzwyczajeń może sprawić, że w życiu nadejdą jakieś zmiany, które być może jak najbardziej okażą się zmianami na lepsze. Warto więc wiedzieć, z których nawyków warto zrezygnować.

 

Książkę można nabyć między innymi w ofercie wydawnictwa PWN pod adresem https://ksiegarnia.pwn.pl/Sila-nawyku,68732925,p.html