Moto Książki

Kapelusz z Kwiatami – wydawnictwo do zadań specjalnych

kapelusz z kwiatami

Czym jest Kapelusz z Kwiatami? Pod tą intrygującą nazwą kryje się wydawnictwo edukacyjne oferujące niezwykłe produkty dla nauczycieli. Są one przydatne w pracy z uczniami w różnym wieku i o różnych potrzebach. Czynniki, które je wyróżniają, to nieszablonowe pomysły, atrakcyjna forma graficzna i staranność wykonania. Jakie produkty Wydawnictwa Edukacyjnego Kapelusz z Kwiatami można znaleźć w naszej księgarni i kto stoi za tą nietuzinkową marką?

Kobieta z pasją

Pomysłodawczynią i właścicielką Kapelusza z Kwiatami jest Aneta Szostak-Sulewska. Z wykształcenia oligofrenopedagog, przez wiele lat dyrektor placówki oświatowej, obecnie trener i szkoleniowiec. Stworzyła wiele kursów i webinarów dotyczących awansu i rozwoju zawodowego nauczycieli, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych i dobrych praktyk szkolnych. Ogromne doświadczenie zawodowe i pasja, z którą poświęca się swojej pracy, przekładają się na jakość książek wydawanych przez Kapelusz z Kwiatami.

Oferta wydawnictwa

Kapelusz z Kwiatami posiada w swojej ofercie książki skierowane zarówno do rodziców, jak i wychowawców przedszkola oraz nauczycieli szkoły podstawowej. Można wyróżnić wśród nich kilka głównych serii tematycznych, a także pojedyncze tytuły przydatne w pracy pedagoga.

Kotek Amadeusz

Kotek Amadeusz to sympatyczny zwierzak, który z pewnością zyska sympatię maluchów. Pozycją, która zapoznaje dzieci z tym bohaterem, jest tytuł „O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski”. Zawiera ona 20 wierszyków prezentujących kotka w różnych sytuacjach, zmagającego się z emocjami typowymi dla małych dzieci. Teksty pomagają czytelnikom poznać i oswoić trudne emocje, przyczyniają się też do rozwijania umiejętności społecznych. To świetna propozycja do wspólnego czytania. Z kolei „Edukacyjne psoty z kotkiem Amadeuszem” to teczka edukacyjna pełna zadań dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Znajdują się w niej kolorowanki, łamigłówki, szlaczki oraz zabawy manualne. Świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w przedszkolu, a dzięki zawartym w niej treściom dzieci z pewnością miło spędzą czas. Co równie ważne, będą przy okazji rozwijać swoje zdolności manualne, koordynację, spostrzegawczość, pamięć i kreatywność.

Sketchnotki

Oryginalnym pomysłem oferowanym przez wydawnictwo Kapelusz z Kwiatami jest seria książek „Sketchnotki”. Sketchnoting polega na tworzeniu notatek w formie graficznej z elementami tekstowymi. To połączenie pisma ręcznego z różnego rodzaju rysunkami nie tylko rozwija kreatywność, ale też ułatwia zapamiętywanie. W naszej ofercie dostępne są graficzne karty pracy do geografii dla klasy 5, 6, 7 oraz 8, a także do lekcji przyrody. Są to gotowe szablony notatek graficznych prezentujące najważniejsze treści z danego przedmiotu. Uczniowie mogą je uzupełniać i kolorować. Stanowią doskonałą pomoc w utrwalaniu zdobytej wiedzy, mogą też być inspiracją dla dzieci do tworzenia własnych kreatywnych notatek. 

Ciekawym uzupełnieniem tej serii są tytuły „Portrety poetów i pisarzy. Graficzne karty pracy” oraz „Ikonkowy zawrót głowy. Poradnik dla amatorów rysnotek”.

Dla nauczycieli i wychowawców

Kolejne propozycje skierowane są do nauczycieli, w szczególności wychowawców i osób prowadzących zajęcia rewalidacyjne. „Godzina wychowawcza z Agnieszką Osiecką” to zbiór materiałów gotowych do wykorzystania na lekcjach wychowawczych. Wzbogacone tekstami poetki scenariusze koncentrują się wokół problemów i zainteresowań współczesnej młodzieży. „Jak mówić o niepełnosprawności?” to z kolei propozycje zajęć, ale też wskazówki do rozmowy z dziećmi uczęszczającymi do przedszkola i klas 1-3. Natomiast „Zeszyt obserwacji uczestnika zajęć rewalidacyjno-wychowawczych” stanowi pomoc w zbieraniu na bieżąco istotnych informacji na temat ucznia.

Wszystkie propozycje wydawnictwa Kapelusz z Kwiatami są warte uwagi i z pewnością wyróżniają się swoją tematyką i formą graficzną. Warto przyjrzeć się im bliżej!