Moto Książki

Wydawnictwo edukacyjno-szkolne Wir

Wydawnictwo edukacyjno-szkolne Wir

Wydawnictwo Wir, które jest laureatem XX edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku, oferuje swoim czytelnikom, bogatą ofertę katalogową książek praktycznych i potrzebnych każdemu, kto pragnie podwyższyć poziom swojej, dotychczasowej edukacji. Samodoskonalenie nie zawsze jest związane, jedynie z ćwiczeniami fizycznymi, choć jak podkreślają naukowcy zdrowe ciało, nie powinno nam raczej przeszkadzać w poszerzaniu swojej wiedzy oraz zakresu słów, jakim na co dzień się możemy się posługiwać. 

OFERTA KATALOGOWA WYDAWNICTWA WIR

Wydawnictwo oferuje swoim klientom, szeroki wybór nowości książkowych, które ukazały się w tym roku na rynku publikacji szkolnych, a które mogą w znaczny sposób, ułatwić naszym dzieciom zdanie klasówki z języka polskiego, ćwiczenie i poznawanie nowych słówek oraz dokładniejsze poznanie, historii polskiej przyrody. To jednak nie wszystko, gdy dokładniej przyjrzymy się stronie internetowej wydawnictwa Wir, dowiemy się tego, że po dokonaniu rejestracji oraz założeniu imiennego konta użytkownika, skorzystać możemy z tzw. darmowych materiałów do pobrania. To narzędzie edukacyjne, zostało stworzone w tym celu, by ułatwić rodzicom samodzielną pracę z dzieckiem w domu. Jeśli i państwa dotyczy problem afazji lub związana z nim terapia funkcji poznawczych, jaka dotyczyć może także osób w pełni już dojrzałych, nie obawiajcie się z nim gruntownie zapoznać. Afazja, to jak wiadomo, osobom które mają do czynienia na co dzień z tym właśnie tematem, w zasadzie zagadnienie oraz pojęcie typowe dla filozofii. Medycyna jednak klasyfikuje je w nieco odmiennej kategorii i definiuje afazję jako rodzaj problemu, łączącego się z pracą oraz funkcjonowaniem, prawej półkuli ludzkiego mózgu. Afazją, możemy nazwać określone zaburzenia mowy, które są szczegółowe oraz wyłączne dla danej jednostki, która jest w tej sytuacji nasze ukochane dziecko.  

EDUKACJA ORAZ JEJ DZIAŁY SPECJALIZUJĄCE SIĘ W WYBRANYCH DZIEDZINACH 

Oprócz tego wydawnictwo Wir, to również szereg publikacji na temat czytania globalnego, grafomotoryki, ćwiczeń ogólnorozwojowych, prac plastycznych i czytania na głos. Dla przykładu, grafomotoryka związana jest z nauką, która zajmuje się asymetrią czynnościową lewej i prawej strony pracy ludzkiego mózgu oraz działaniem układu nerwowego, który odpowiedzialny jest także za nasze zdolności ruchowe. Na stronie online wydawnictwa, znajdziemy również zakładkę zatytułowaną, szkolenia. Jest to dział organizacyjny Wiru, odpowiedzialny za prowadzenie szkoleń, warsztatów oraz tzw. webinarów. Wczytując się w opis tej właśnie kategorii, dowiemy się między innymi tego, nad czym obecnie pracują specjaliści, terapeuci oraz osoby ukierunkowane do tego, by ułatwić nam bieżące rozwiązywanie problemów edukacyjno-szkolnych. Czytanie globalne, oparte jest z kolei na tzw. metodzie Domana, który to badacz i naukowiec jednocześnie, zajmował się rehabilitacją oraz wspieraniem rozwoju dzieci, cierpiących z powodu uszkodzeń mózgu. Uszkodzenia te, często mają charakter ruchowy i dotyczą patteringu, raczkowania (pełzania dziecka po podłodze) i stymulacji receptywnej. Badania Domana, to osiągnięcie przypisywane Instytutowi Osiągnięć Ludzkich Możliwości, którego laboratoria mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, w stanie Filadelfia. 

GDZIE MOŻEMY ZNALEŹĆ KATALOG WYDAWNICTWA WIR?

Książki wydawnictwa Wir można znaleźć pod podanym adresem internetowym https://www.eduksiegarnia.pl/wir-wydawnictwo. Posługując się nim, z łatwością będziemy mogli przejrzeć interesujące nas kategorie, jakimi są między innymi, dział dotyczący edukacji przedszkolnej, szkolnej, bestsellery, ebooki, dział logopedii i terapii oraz kategoria związana z myśleniem wizualnym.