Moto Książki

Zalety sięgania po komiksy

thorgal komiksy różne

Komiksy mają wiele zalet, jakie warto poznać. Są to historie z obrazkami, które pobudzają mózg do myślenia i kreatywności. Czytelnicy chętnie sięgają po przygody z serii Thorgal, jakie na długo pozostają w pamięci. Jakie zalety ma czytanie komiksów? Czym cechuje się Thorgal komiks? O czym warto pamiętać? Gdzie znajdziemy najlepsze rozwiązanie?

Thorgal komiks

Komiks Thorgal jest serią belgijską, jaką stworzono w języku francuskim. Stanowi ona połączenie pracy belgijskiego scenarzysty – Jeana Van Hamme oraz polskiego rysownika – Grzegorza Rosińskiego. W efekcie powstał komiks, jaki zna aktualnie wielu odbiorców. Tak duża popularność jest związana z ciekawymi historiami, jakie możemy przeżywać wraz z komiksowymi przyjaciółmi. Istotne jest to, że zakupu komiksu dokonamy w internetowej księgarni pod adresem https://egmont.pl/seria/THORGAL,s,633866. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze i czas, za kupy wykonamy z domu. 

thorgal komiks okładka

Zalety czytania komiksów

Wśród najważniejszych zalet komiksów, warto wyróżnić:

  • sporo obrazków i mało tekstu,
  • nauka poprzez zabawę dla dzieci,
  • rozwój wyobraźni czytelnika.
  • nauka całych zdań i zwrotów u dziecka,
  • pomoc w nauce czytania,
  • możliwość czytania wiele razy – komiksy nie są nudne i przewidywalne. 

Zazwyczaj najwięcej korzyści odczuwają najmłodsi czytelnicy, którzy dopiero poznają świat. Oczywiście dla dorosłych odbiorców także przygotowano niezapomniane serie komiksowe, jak np. Thorgal. Jeśli nie lubimy małych liter w książkach i braku obrazków, komiksy spełnią nasze oczekiwania. Stanowią doskonały relaks po ciężkim dniu.