Moto Książki

Opowieść o dojrzewaniu – trzy metry nad niebem

Trzy metry nad niebem nie jest kolejną banalną, nie pozostawiającą po sobie śladu lekturą o miłości. Wręcz przeciwnie. Owszem, kluczowym tematem książki jest pierwsza miłość i to ona wychodzi na pierwszy plan.

Losy dwojga zupełnie różniących się młodych ludzi to plątanina uczuć, skrajnych emocji i niesamowitych lekcji życia, a książka sama w sobie dostarcza je w bardzo realistyczny sposób każdemu czytelnikowi. Razem z Babi i Stepem – głównymi bohaterami opowieści – przeżywa się każde spotkanie, gest, pierwsze pocałunki.

 

Autor stworzył niesamowitą historię młodych buntowników, którzy dzięki miłości dojrzeli, otworzyli się na świat i otaczających ich ludzi, ale również nauczyli się podejmować samodzielne decyzje nie zawsze zgodne z oczekiwaniami innych osób. Wykreował bardzo realnych, prawdziwych bohaterów zarówno z zaletami jak i z wadami, którzy mimo młodego wieku mają do przekazania pewną historię. Dzięki bagażowi różnych doświadczeń stają się oni jeszcze bliżsi czytelnikowi, który razem z nimi przeżywa każdą chwilę.

 

Książka jest rewelacyjną lekturą zarówno dla tych młodszych, jak i starszych. Styl autora sprawia, że każdy fragment czyta się z niezwykłą przyjemnością. Trzy metry nad niebem są idealną pozycją na spokojne wieczory, która potrafi doprowadzić nie tylko do chwili wzruszenia, ale i do serdecznego, szczerego śmiechu. No i zdecydowanym plusem jest to, że nie kończy się ona słowami „żyli długo i szczęśliwie”, ponieważ losy bohaterów można z zapartym tchem czytać… w kolejnej części tej serii.