Moto Książki

Czym e-booki przeważają nad książkami papierowymi?

E-booki ostatnimi czasy zyskują coraz większą popularność, nie tylko wśród obeznanej z technologią młodzieży, ale także starszych czytelników. Niewątpliwie mają one co najmniej kilka zalet, które sprawiają, że coraz większe grono fanów literatury sięga właśnie po nie. Czym e-booki przeważają nad książkami papierowymi?

  1. Wygoda

 

Nie da się ukryć, iż trzymanie w ręku niewielkiego lekkiego czytnika jest o wiele wygodniejsze niż kilkusetstronicowej książki. Dodatkowo urządzenie samo zapamięta miejsce, w którym skończyliśmy czytać, nie potrzebne będą gadżety w postaci zakładek, które lubią wypadać spomiędzy kartek.

 

  1. Nieograniczona ilość pozycji

 

Kolejną zaletą czytników e-booków jest fakt, iż możemy posiadać pod ręką nawet kilkaset pozycji. Ma to ogromne znaczenie, na przykład podczas wyjazdów, gdy miejsce w bagażu jest ograniczone. Małe urządzenie zajmie zdecydowanie mniej miejsca, niż kilka papierowych książek.

  1. Dostępność

 

Książkę w postaci e-booka możemy nabyć w kilka chwil, nie ruszając się z domu. Wystarczy wykupić dostęp w księgarni lub bibliotece internetowej, a następnie pobrać pożądaną pozycję, co zajmie raptem kilka minut. Świetną opcją są również abonamenty w bibliotekach internetowych, które umożliwiają dostęp do tysięcy dzieł bez wychodzenia z domu.

 

Niestety, ale e-booki posiadają jedną bardzo poważną wadę. Nie pachną świeżo wydrukowaną książką, ani nie można z przyjemnością przewracać kartek. Dla niektórych jest to wada nie do pominięcia i nie decydują się oni na pójście z duchem czasu, co jest całkowicie zrozumiałe.

 

E-booki znajdziemy w ofercie m.in. pod tym adresem: https://ksiegarnia.pwn.pl/ebooki