Moto Książki

Wyprawka szkolna

Skompletowanie wyprawki szkolnej dla dziewczynki często stanowi dla rodziców nie lada wyzwanie. Małe uczennice często są bowiem bardzo wybredne w kwestii plecaków i artykułów piśmienniczych. Warto jednak poświęcić się i wspólnie przygotować wyprawkę, która zachęci dziecko do nauki.

Piórnik szkolny dla dziewczynki

W sklepach najczęściej wyraźnie dzieli się piórniki dla chłopców i dziewczynek. Piórniki szkolne dla uczennic są bowiem często bardziej barwne i jaskrawe od piórników dla chłopców, które utrzymywane są w bardziej zgaszonych barwach. Często pojawiają się też na nich wzory przedstawiające bajkowe postaci. Duża różnica jest też w samej zawartości piórnika. Dziewczynki często są bardziej uzdolnione artystycznie, a więc korzystają z większej ilości kredek i flamastrów. Ze względu na to dobrym wyborem dla nich będzie piórnik z przegródkami, który pozwoli na utrzymanie porządku w artykułach piśmienniczych.

 

Zeszyty dla dziewczynek

 

Kolejną różnicą jest to, że dziewczynki znacznie szybciej niż chłopcy uczą się prawidłowego pisania. W pierwszej klasie jednak wszyscy uczniowie korzystają z zeszytów w cienką linię, więc rodzice póki co nie muszą się o to martwić. O konieczności zmiany zeszytów najczęściej informuje nauczyciel. Do pierwszej klasy wystarczą zeszyty 16- lub 32-kartkowe. Uczennice często wybierają zeszyty z ulubionymi zwierzętami czy cukierkowymi wzorami. Wyboru odpowiednich okładek też najlepiej dokonać wspólnie, o ile nie zna się dokładnych preferencji i zainteresowań dziecka.